OSTOJOWA STREET GAME. Przełam-my bariery”

OSTOJOWA STREET GAME. Przełam-my bariery”

Status projektu:

Tytuł projektu: OSTOJOWA STREET GAME. Przełam-my bariery”

Realizowany w ramach konkursu: GRA MIEJSKA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOSCIAMI „PRZEŁAMMY BARIERY”

Nr umowy i data zawarcia: D/BWB/3734/1/2024

Termin realizacji projektu: 01.09.2024-31.10.2024

Łączna kwota kosztów realizacji projektu: 20 300,00zł

Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Wrocław: 20 000,00zł

Koordynator projektu; Wioletta Piętal-Pyrek

Koordynator merytoryczny gry; Małgorzata Musiałowicz

Cel główny projektu:

– integracja środowiska osób z niepełnosprawnościami oparta a wspólnej zabawie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

– efektywna edukacja poprzez doświadczenie i „zabawę”

– stworzenie przestrzeni do nawiązania współpracy, dzielenia się doświadczeniami wynikającymi z działania co przyczyni się do zwiększenia, rozszerzenia przestrzeni społecznej osób z niepełnosprawnościami.

Odbiorcy działań projektowych:

Dorosłe osoby z niepełnosprawnością. Uczestnicy placówek: wsparcia dziennego, edukacyjnych, grup formalnych systemu wsparcia dziennego. Towarzyszący tym osobom opiekunowie/ asystenci/terapeuci/nauczyciele.

Zakładana liczba beneficjentów projektu: 25 BO

Warunki rekrutacji do projektu: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub dokument równoważny.
Miejsce realizacji projektu: Wrocław
Krótki opis form wsparcia i działań realizowanych w ramach projektu:

– rozgrywki graczy oparte na aplikacji w którą wpisana została fabuła gry.

Krótki opis projektu

Realizacja zadania polega na przeprowadzeniu trzydniowej gry w terenie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii cyfrowych. Uczestnicy gry, przemieszczać się w przestrzeni miejskiej z wykorzystaniem infrastruktury transportowej, docierając na poszczególnych etapach gry do miejsc ważnych w życiu społeczności miejskiej, w tym np.: instytucji kultury, urzędów, zasobów rekreacyjnych. Poprzez udział w grze jej uczestnicy poznają zasady bezpiecznego korzystania z infrastruktury miejskiej i nowoczesnych technologii. Gracze poruszają się po Wrocławiu, w którego obszarze wyznaczone zostaną miejsca, w których po dotarciu do nich, po odkliknięciu w aplikacji, wyświetlą się zadania do wykonania. Nagrodzeni zostaną wszyscy uczestnicy gry, bowiem udział i doświadczenie przyczyni się do rozwoju kompetencji osobistych każdej osoby z niepełnosprawnością, biorącej udział w grze. Gra opracowana jest przez profesjonalną firmę eventową, która zajmie się wykonaniem graficznym i strategicznym gry, przystosowaniem powstałej aplikacji do urządzeń mobilnych. Dodatkowym ważnym elementem gry jest pokazanie osobie z niepełnosprawnością, jak w sposób bezpieczny korzystać z aplikacji i systemów informatycznych, jak unikać zagrożeń w cyberprzestrzeni. Termin rozegrania gry planuje się na 08 – 10.10.2024. Gra będzie trwała przez okres 3 dni.

Harmonogram poszczególnych działań w ramach projektu

– wybór firmy eventowej, przygotowanie i wykonanie materiałów promocyjnych, zakup nagród i poczęstunku,

– rozesłanie zaproszeń w formie elektronicznej,

– dostarczenie graczom materiałów informacyjnych i promocyjnych w tym  skryptu z informacjami, dotyczącymi zadań i zasad, na jakich oparta zostanie gra. Dostarczenie linku i hasła dostępu do aplikacji.

– Przebieg gry: dzień pierwszy 08.10.2024 Gra obejmie dotarcie do wspólnego dla wszystkich drużyn punktu, jakim będzie wskazane miejsce użyteczności w trakcie pokonywanej drogi uczestnicy gry będą mieli do wykonania zadania, które oparte są o wskazówki dotyczące określeń/kodów związanych z dostępnością np.: oznaczeń pionowych, poziomych, piktogramów znajdujących się w przestrzeni miejskiej, czyli z zakresu dostępności architektonicznej, cyfrowej, komunikacyjno-informacyjnej.

-dzień drugi 09.10.2024 gra rozegra się na przestrzeni instytucji kultury, znajdujących się w zasobach miejskich. W tym dniu uczestnicy spotkają się z zadaniami z zakresu edukacji w obszarze dostępności. Będą mieli okazję poznać i doświadczyć oferty dostępnych instytucji kultury, z których mogą korzystać. W trakcie gry systematycznie będą pojawiały się zadania do wykonania, związanie z miejscem, w którym znajduje się dana drużyna.

dzień trzeci 10.10.2024 w ramach finału wspólnej zabawy, wszyscy uczestnicy dotrą do punktu docelowego, jakim będzie ogólnodostępna przestrzeń miejska – ZOO Wrocław umożliwiająca spotkanie mieszkańców miasta- uczestników gry– aktywnych użytkowników przestrzeni miejskich. W tym dniu odbędzie się także uroczyste wręczenie nagród dla wszystkich uczestników gry, za udział w „OSTOJOWEJ STREET GAME. Przełam-my bariery”. Wspólne spotkanie w realu pozwoli na podsumowanie przebiegu gry, omówienie wrażeń, nawiązanie nowych kontaktów, wspólny słodki poczęstunek, podziękowania za wspólną zabawę a dla chętnych także rozgrywki gier planszowych.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wrocław:  www.wroclaw.pl

Skip to content