Marcin Dąbrowski

AS_MD_foto1_www

Marcin Dąbrowski

Jednym słowem Artysta Dnia Codziennego. Człowiek o wielu zainteresowaniach i pasjach. Dotychczas miał dwie wystawy w Centrum Kultury Zachód i Centrum Kulturalno-Bibliotecznym Fama. Obrazy, które tworzy Marcin powstały w pracowni Arteterapii pod kierunkiem Marty Hajdrych i Magdaleny Faron. Ulubioną techniką Twórcy jest malarstwo akrylowe.

Przyglądając się Marcinowi podczas procesu twórczego można odnieść wrażenie, że uczestniczy się w spektaklu performatywnym, w którym nic nie jest przypadkowe.

W wielkim skupieniu wyciska farby na paletę przygląda się im dokładnie, po czym z wielka pieczołowitością miesza kolory aby uzyskać właśnie ten najwłaściwszy.

Kiedy jest już pewien, nabiera farbę na pędzel aby w końcu umieścić ją na płótnie, każdy ruch pędzla jest dokładnie przemyślany i nic nie jest tu przypadkowe.

Nieraz stworzenie jednego obrazu zajmuje miesiąc czasu. Niesamowite wyczucie koloru i bardzo subiektywne uchwycenie charakteru formy sprawiają iż każdy z nich przedstawia inną historię.

Zapytany kiedyś o czym opowiadają jego obrazy bez namysłu odpowiedział, że są to opowieści o ludziach i wskazując na jedną na jedną z nich stwierdził: „Bo tutaj jest człowiek taki sam jak ja”.

Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi z nich 😉

Skip to content