Text Size

15 lutego 2013 r., o godz. 15.00, w Kościele Garnizonowym Św. Elżbiety we Wrocławiu odbyła się INTEGRACYJNA DROGA KRZYŻOWA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z BŁOGOSŁAWIONYM JANEM PAWŁEM II. Drodze Krzyżowej przewodniczył ksiądz biskup Marian Gołębiewski. Nabożeństwo odbyło się w obecności krzyża wielkopiątkowego bł. Jana Pawła II. W kontemplacji cierpiącego oblicza Jezusa pomagały uczestnikom rozważania bł. Jana Pawła II w wersji multimedialnej.

Jak pisze jedna z uczestniczek Kamila: Bardzo mi się podobało to wyjście i była fajna atmosfera. Uczestnicy z naszego Ośrodka przygotowywali 4 stacje drogi krzyżowej. Ja miałam pierwszą stację, trzecią miał Krzysztof, czwartą Krystian, a piątą Magda. Oprócz nas stacje czytały też 3 osoby na wózkach inwalidzkich oraz osoby zdrowe. Przy stacjach drogi krzyżowej pomagał nam terapeuta Marcin. W mojej stacji było o papieżu Janie Pawle II, jak był małym dzieckiem. Ksiądz mówił o tym krzyżu, do którego przytulał się papież w swoim pokoju. Ten krzyż jest od pani, która myła okno i upadła, a potem chora w łóżku patrzyła na krzyż i ofiarowała go papieżowi. Przed Komunią Świętą było pożegnanie księdza biskupa Mariana Gołębiewskiego, który idzie na emeryturę. Uczestnicy z naszego Ośrodka wręczali bukiety kwiatów, książkę o osobach niepełnosprawnych i aniołka z gliny, który został zrobiony w pracowni ceramicznej w naszym Ośrodku.

images/droga2013_1d.jpgimages/droga2013_2d.jpgimages/droga2013_3d.jpgimages/droga2013_4d.jpgimages/droga2013_5d.jpgimages/droga2013_6d.jpg

Twój 1% to szansa dla nas

1% szansą dla nas Ostoja Wrocław

Wesprzyj nas

Bezpieczne WTZ

projekt oynakowanie COVID Ostoja Wrocław

Program zintegrowanych działań zdrowotnych

Należymy do

logo pfzw2Dolnośląska Rada ds. Młodzieży

sieć MPD

WSON

Prezentacja WTZ

WTZ Ostoja Wrocław