Text Size

Pod hasłem ?Idź, i ty czyń podobnie? (Łk 10, 37), obchodziliśmy w tym roku XXI Światowy Dzień Chorego. To szczególne święto chorych zostało ustanowione w 1992 r. przez papieża Jana Pawła II i przypada w dniu wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, 11 lutego.

Ponad 300 osób przybyło na obchody Światowego Dnia Chorego. Rozpoczęły się one we wrocławskiej katedrze na Ostrowie Tumskim uroczystą Mszą św., której przewodniczył ks. biskup Andrzej Siemieniewski. Po Mszy św. chorzy i niepełnosprawni wraz z opiekunami uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu, po której było spotkanie w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego.
Poprzez modlitwę i złączenie swojego bólu z krzyżem Jezusa chorzy stają się najskuteczniejszymi apostołami ? mówił bp Andrzej Siemieniewski.
Jak piszą uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z ul. Litomskiej 10, Ania i Krystian: Była Msza za osoby niepełnosprawne i naszych opiekunów, po niej przeszliśmy do Papieskiego Wydziału Teologicznego i tam uczestniczyli wszyscy w konferencji multimedialnej, w której były prezentowane na slajdach zdjęcia różnych krzyży z zagranicy i z Polski. W trakcie wykładu niektórzy słuchali bardzo uważnie, niektórzy spali, a jeszcze inni słuchali z powagą i uśmiechem na ustach. Po prezentacji multimedialnej uczestnicy przeszli na przygotowany poczęstunek. Była kiełbasa, sałatki, słodkie bułki, kawa i herbata. Ja dobrze się czułam i skupiałam się na tym, co ksiądz mówił. Jeśli chodzi o mnie to czułem się bardzo dobrze i słuchałem, co było mówione na tym spotkaniu. Od nas było 40 uczestników, 8 pracowników i 3 wolontariuszy.

images/stories/msza02_1d.jpgimages/stories/msza02_2d.jpgimages/stories/msza02_3d.jpgimages/stories/msza02_4d.jpgimages/stories/msza02_5d.jpg

Twój 1% to szansa dla nas

1% szansą dla nas Ostoja Wrocław

Wesprzyj nas

Bezpieczne WTZ

projekt oynakowanie COVID Ostoja Wrocław

Program zintegrowanych działań zdrowotnych

Należymy do

logo pfzw2Dolnośląska Rada ds. Młodzieży

sieć MPD

WSON

Prezentacja WTZ

WTZ Ostoja Wrocław