Text Size

15

W naszej ośrodkowej codzienności uczymy się nowych rzeczy, utrwalamy i kształtujemy nabyte już umiejętności, a także mile spędzamy czas, np. podczas zajęć ruchowych, rehabilitacyjnych oraz "rozgryzając" coraz to nowsze gry dydaktyczne.

Od czasu do czasu udaje nam się przełamać naszą codzienność, tak wspaniałymi wyjazdami, jak te do Brzegu Dolnego i Środy Śląskiej, które odbyły się 21 i 22 czerwca bieżącego roku.

Podczas pierwszej wyprawy wybraliśmy się na Jubileuszowy Festyn Integracyjny organizowany wspólnie przez Środowiskowy Dom Samopomocy wraz z Zespołem Szkól Zawodowych oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Brzegu Dolnym.

Tegoroczny był okazją do świętowania jubileuszu dwudziestolecia powstania Środowiskowego Domu Samopomocy. Tak jak w zeszłym roku przyświecało mu hasło „Żyjemy razem, a nie obok siebie”. Z tej okazji wypuściliśmy do nieba mnóstwo kolorowych „Balonów równości”.

Były również występy, ciekawa wystawa, dużo różnorodnych gier, zabaw i atrakcji oraz przepyszny catering i tort urodzinowy.

Drugiego dnia pojechaliśmy do Środy Śląskiej na wystawę malarstwa pt.: "Oryginalne reprodukcje" autorstwa Podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia "OSTOJA" na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami w Środzie Śląskiej.

Przy okazji wystawy mieliśmy przyjemność podziwiać w Muzeum Regionalnym takie eksponaty jak: Małe Skarby Średzkie, ceramikę pradziejową, historię Rodem z Łukowca, wystawy "Z piłką nożną na ziemi średzkiej - MLKS "Polonia" wczoraj i dziś oraz rzemiosło rymarstwa, bednarstwa i kołodziejstwa.

images/sds/01.pngimages/sds/02.pngimages/sds/03.pngimages/sds/04.pngimages/sds/05.pngimages/sds/06.pngimages/sds/07.pngimages/sds/08.pngimages/sds/09.pngimages/sds/10.pngimages/sds/11.pngimages/sds/12.pngimages/sds/13.pngimages/sds/14.pngimages/sds/15.pngimages/sds/16.pngimages/sds/17.pngimages/sds/18.pngimages/sds/19.pngimages/sds/20.pngimages/sds/21.png

Twój 1% to szansa dla nas

1% szansą dla nas Ostoja Wrocław

1% dla OPP

1% podziękowanie

Wspierają nas

AleEvent AmRest Cargill Browary Dolnośląskie Piast dekoralDolnośląska Akademia Rozwoju

Fabryka Świętego Mikołaja FaniMani FMC logo Fundacja AgoryHASCO-LEKFundacja KGHM Polska Miedź S.A.

Fundacja Rosa Kino Nowe Horyzonty KOGENERACJA Media Markt Fundacja Mode

Nokia Wrocław PON-PRAN PROFIT Development Smilleboy Smilleboy T-MOBILE

Targpiast TAXI Serc TIFF Center Wichot Transport Wyborcza XEOS