instrumenty sJuż kolejny rok z rzędu organizowaliśmy w Ośrodku Rehabilitacyjno - Edukacyjnym we Wrocławiu przy ulicy Górnickiego 37 a uroczyste obchody z okazji PAŹDZIERNIKA-MIESIĄCA ALTERNATYWNEJ I WSPOMAGAJĄCEJ KOMUNIKACJI.

 

 

Towarzyszyła nam niezwykle przyjazna atmosfera - No tak po prostu, tak jak to bywa w gronie przyjaciół :) Były warsztaty eko, na których nie tylko utwierdziliśmy się w przekonaniu, że Jesteśmy przyjaciółmi świata ale sporo nauczyliśmy się na temat oczyszczania wody, segregowania odpadów, zrobiliśmy eko instrumenty (grzechotki, gitary, kije deszczowe), wykleiliśmy wspólnie mozaikę z nakrętek, zaśpiewaliśmy i obejrzeliśmy EKO PIOSENKĘ, która stała się hymnem ekologów i ekolożek z ORE :)

Nie mogło się także u nas obejść bez książek. Uczestniczyliśmy w czytaniu książek ilustrowanych ważnymi dla nas symbolami PCS, były książki papierowe i komputerowe :). W naszym ogrodzie odbyły się także wspólne zabawy komunikacyjne, pokaz mody eko i oczywiście jak przystało na zaangażowanych przyjaciół ziemi posadziliśmy drzewo-dorodną brzozę. Po wspólnej zabawie i nauce dużo radości sprawiło nam pieczenie i zjadanie kiełbasek na biesiadzie ogrodowej.

Zwieńczeniem uroczystych obchodów MM AAC 2014 r. w naszym ORE był kolejny już koncert akordeonowy utalentowanego muzyka - Jakuba Gąsiora, który oczarował nas magią swego instrumentu i w podzięce odznaczyliśmy jego honorową odznaką Przyjaciela AAC. Zgodnie z naszą tradycją nakręciliśmy także film. Tym razem myślą przewodnią było AAC-owe hasło o przyjaźni. Pokazaliśmy, że próbujemy porozumiewać się ze sobą za pomocą gestów, PCS-ów, komunikatorów. Tworzymy miejsce, gdzie nie tylko wspólnie uczymy się potrzebnych w życiu umiejętności, ale zawiązują się tu przyjaźnie, uczymy się wyrażać siebie, rozwijamy się... - po prostu każdy z nas druha w sobie ma. I to od malucha do nastolatka aż do dorosłości :)

images/mmaac/warsztaty.jpgimages/mmaac/warsztaty1.jpgimages/mmaac/szklo.jpgimages/mmaac/plastik.jpgimages/mmaac/metal.jpgimages/mmaac/papier.jpgimages/mmaac/koncert.jpgimages/mmaac/koncert1.jpgimages/mmaac/pokazmody.jpgimages/mmaac/pokazmody1.jpgimages/mmaac/pokazmody2.jpg

Wesprzyj nas

Artyści/stki Codzienności

Program zintegrowanych działań zdrowotnych

Należymy do

logo pfzw2Dolnośląska Rada ds. Młodzieży

sieć MPD

WSON

Czym jest MPD

Czym jest MPD?

Autyzm - co to znaczy?

Autyzm - co to znaczy?