W Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci Niepełnosprawnych we Wrocławiu trwają przez cały październik obchody Międzynarodowego Miesiąca AAC "POROZMAWIAJMY"

W tym roku w październiku w naszym Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci Niepełnosprawnych we Wrocławiu dużo dzieje się z okazji obchodów MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA AAC. W ogrodzie zorganizowaliśmy ognisko, podczas którego nie tylko piekliśmy kiełbaski i ziemniaki, ale mieliśmy szansę na wspólne zabawy komunikacyjne, śpiewaliśmy piosenki z użyciem gestów MAKATON. Odwiedziliśmy też Ogród Botaniczny, gdzie odbywał się Festiwal Dyni. Spotkaliśmy się tam z uczniami Szkoły Podstawowej dla Dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. W planach mamy jeszcze warsztaty kulinarne-wspólnie będziemy gotować zupę dyniową a przy okazji rozmawiać AAC, śpiewać, bawić się razem.

Zwieńczeniem naszego świętowania będzie Koncert na akordeon i skrzypce w wykonaniu młodych i niezwykle utalentowanych uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu. Nagraliśmy także krótki filmik pt. "CODZIENNE ROZMOWY" ? o tym, jak codziennie komunikujemy się nie tylko za pomocą słów, ale też gestów, PCS-ów, komunikatorów. Wszyscy lubimy rozmawiać.

Do pobrania:

 

Wkrótce zamieścimy fotorelację.

Wesprzyj nas

Artyści/stki Codzienności

Program zintegrowanych działań zdrowotnych

Należymy do

logo pfzw2Dolnośląska Rada ds. Młodzieży

sieć MPD

WSON

Czym jest MPD

Czym jest MPD?

Autyzm - co to znaczy?

Autyzm - co to znaczy?