-->

W związku z obchodzonym w dniu 17 lutego Międzynarodowym Dniem Kota w naszym Ośrodku przy ul. Górnickiego 37a we Wrocławiu odbyły się uroczystości związane z tym dniem. Nad przebiegiem imprezy czuwały grupy Pań Emilii i Beaty oraz nasza logopeda, Pani Dorota.

Mieliśmy przyjemność wziąć udział w wielu atrakcyjnych "kocich" zabawach, wszyscy bawili się świetnie. Nie zapomnieliśmy również o potrzebach bezdomnych zwierząt. W trakcie imprezy zorganizowano zbiórkę karmy, koców i zabawek dla zwierząt z wrocławskiego schroniska.
Historia obchodów Dnia Kota wywodzi się z Włoch i choć istnieje ogromna różnorodność wśród ras kocich piękności to dla wielu ludzi najpiękniejszy i tak pozostanie zwykły dachowiec. Warto przy tej okazji wspomnieć o felinoterapii, czyli terapii z udziałem kotów, która niweluje różne zahamowania, ułatwia komunikację oraz przywraca właściwy tor emocjom. Felinoterapia jest pomocna m.in. w terapii dzieci niepełnosprawnych i z dużym powodzeniem stosowana jest np. w Szwecji u dzieci autystycznych.

fundusze celowe ostoja

Rozlicz PIT z aplikacją

Przekaż 1,5% naszej organizacji

Rozliczenie PIT 2022 z PITax.pl oraz IWOP jest możliwe w ramach projektu “PITax.pl dla OPP”.

Wesprzyj nas

Artyści/stki Codzienności

Program zintegrowanych działań zdrowotnych

Należymy do

logo pfzw2

sieć MPD

WSON

Czym jest MPD

Czym jest MPD?

Autyzm - co to znaczy?

Autyzm - co to znaczy?