Text Size

CTR Ostoja Wrocław Wojtówka

Pięć czerwcowych dni (Ignacy Wojtek Tomek Monika Basia i ja - Małgosia) oraz dwóch opiekunów Gosia i Olek pojechaliśmy do Wojtówki koło Lądka Zdroju. Mieszkaliśmy w osobnym drewnianym domku z kuchnią łazienką i pokojami. Pierwszego wieczoru mieliśmy ogromniaste ognicho ponad 2 metry w górę, na którym oprócz nas byli wszyscy mieszkańcy - Gospodarze, wspólnota niepełnosprawnych osób i grupa ze Szkocji spędzająca tam wakacje. Kolejne dni upływały nam na warsztatach plastycznych.

Malowaliśmy jedwabne chusteczki, robiliśmy mozaiki z ceramiki oraz odbijaliśmy liście w farbie jako grafikę. Byliśmy tez w Lądku i kąpaliśmy się tam w wodach mineralnych ze źródła Wojciech. W sobotę pojechaliśmy do Czech do Jaromira, gdzie zwiedzaliśmy stary zamek i robiliśmy drobne zakupy. Jednak najbardziej byłam zachwycona panującą tam ciszą. W Wojtówce gospodarze hodują wiele zwierząt gospodarskich: krowy, kozy, przepiórki i kury. Dzięki temu codziennie jedliśmy świeże jajka i domowe sery. Moim ulubieńcem był mały byczek, którego głaskałam a on próbował mnie lizać.

Małgorzata Cegielska

images/wojtowka_1d.jpgimages/wojtowka_2d.jpgimages/wojtowka_3d.jpgimages/wojtowka_4d.jpgimages/wojtowka_5d.jpgimages/wojtowka_6d.jpg

1% podziękowanie

1% podziękowanie

Liczby mówią same

Należymy do

logo pfzw2Dolnośląska Rada ds. Młodzieży

sieć MPD

WSON

Wspierają nas

AleEvent AmRest Cargill Browary Dolnośląskie Piast dekoralDolnośląska Akademia Rozwoju

Fabryka Świętego Mikołaja FaniMani FMC logo Fundacja AgoryHASCO-LEKFundacja KGHM Polska Miedź S.A.

Fundacja Rosa Kino Nowe Horyzonty KOGENERACJA Media Markt Fundacja Mode

Nokia Wrocław PON-PRAN PROFIT Development Smilleboy Smilleboy T-MOBILE

Targpiast TAXI Serc TIFF Center Wichot Transport Wyborcza XEOS