Text Size

Milicz Cup Ostoja WrocławII Milicz Football Cup, czyli druga edycja turnieju piłki nożnej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, zorganizowany przez MILICKIE STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ DZIECI i OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

 

Nasza drużyna Stowarzyszenie Ostoja pojechała tam bronić zdobytego rok temu pucharu. Nastroje były bojowe, strategia opracowana. Pierwszy mecz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno ? Wychowawczym Milicz (SOS-W Milicz), który odrobił lekcje z poprzedniego roku i wysoko zawiesił poprzeczkę. Pewność siebie naszej drużyny pozwoliła nam na rozważne rozprowadzanie piłki i konstruowanie pięknych akcji lecz zabrakło skuteczności. Małe błędy w przyjęciu piłki bezlitośnie wykorzystywali rywale którzy po przejęciu piłki momentalnie zagrażali nasze bramce, i w tym roku byli niezwykle skuteczni. Po dwóch połowach był jednak remis 3 : 3, i odetchnęliśmy z ulgą. I gdy myśleliśmy że, najcięższy mecz mamy już za sobą, na boisku pojawiła się drużyna Piłkarskiego Trybu Życia Milicz.

Mecz rozpoczęliśmy lżejszym składem, żeby dać odpocząć najbardziej zmęczonym w poprzednim starciu. Lecz kilka pierwszych akcji i okazało się że nie będzie lekko. Więc szybko zwarliśmy szeregi i zaatakowaliśmy. Piłkarski Tryb Życia był jednak dobrze przygotowany strategicznie, a wszystkie jego formacje działały niezwykle sprawnie. Na szczęście nie przełożyło się to na skuteczność bramkostrzelną tak w naszej jak i ich drużynie, i mecz zakończył się remisem 0 : 0. Dalej już było trochę łatwiej i kolejne mecze z WTZ Milicz, ŚDS Żmigród, zakończyły się zwycięstwami. W rezultacie trzy pierwsze drużyny zakończyły rozgrywki z taką samą ilością punktów i o pierwszeństwie zadecydował stosunek zdobytych i straconych bramek.

Nasz dorobek bramkowy pozwolił na zajęcie III miejsca. Cóż, nie obroniliśmy tytułu, gospodarzom pomagają nawet ściany, a podejrzewam że uśpili naszego ducha bojowego pyszną grochówką i przysmakami z grilla wraz z dodatkami (w postaci świetnych surówek i swojskich kiszonych ogórków). Mimo to wszyscy byli w dobrych nastrojach, bo turniej był fajnie zorganizowany, i dopisała nam piękna pogoda, więc miło spędziliśmy czas. Dziękujemy organizatorom, i obiecujemy poważną próbę odbicia pucharu za rok.

W turnieju brali udział drużyny:

  • WTZ Milicz
  • Piłkarski Tryb Życia Milicz
  • Stowarzyszenie OSTOJA Wrocław
  • SOS-W Milicz
  • ŚDS Żmigród

Skład naszej drużyny: Marcin Kliszcz, Rafał Kubiak, Paweł Burbeła, Paweł Goliński, Artur Skowyra, Krzysztof Jakubowski, i inni...

images/miliczcup_1d.jpgimages/miliczcup_2d.jpgimages/miliczcup_3d.jpgimages/miliczcup_4d.jpgimages/miliczcup_5d.jpgimages/miliczcup_6d.jpgimages/miliczcup_7d.jpg

1% podziękowanie

1% podziękowanie

Liczby mówią same

Należymy do

logo pfzw2Dolnośląska Rada ds. Młodzieży

sieć MPD

WSON

Wspierają nas

AleEvent AmRest Cargill Browary Dolnośląskie Piast dekoralDolnośląska Akademia Rozwoju

Fabryka Świętego Mikołaja FaniMani FMC logo Fundacja AgoryHASCO-LEKFundacja KGHM Polska Miedź S.A.

Fundacja Rosa Kino Nowe Horyzonty KOGENERACJA Media Markt Fundacja Mode

Nokia Wrocław PON-PRAN PROFIT Development Smilleboy Smilleboy T-MOBILE

Targpiast TAXI Serc TIFF Center Wichot Transport Wyborcza XEOS