Text Size

28 września już po raz szósty odbył się TURGOL Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej. Wszystko odbyło się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Wrocławia Pana Rafała Dutkiwicza.

W TURGOL'u 2012 wzięło udział 14 zespołów/reprezentacji z ośrodków dla osób z niepełnosprawnością intelektualną z Dolnego Śląska. Zespoły według kolejności wywalczonych w tym roku miejsc:

1. WTZ w Dobroszycach i Sycowie
2. CTR OSTOJA Wrocław
3. WTZ Milicz
4. DPS Janowice Wielkie
5. WTZ ?Akademia życia" Lubin
6. ŚDS Wałbrzych
7. DPS Szarocin
8. ŚDS Fundacja ?Przyjazny dom" Okulickiego/Wrocław
9. DPS Legnickie Pole
10. WTZ OSTOJA Wrocław
11. WTZ Maminki Wrocław
12. WTZ Dzierżoniów
13. WTZ ?U Ojca Damiana" Wrocław
14. ŚDS OSTOJA Wrocław

W rezultacie na turniej przybyło 8 zespołów z regionu Dolnego Śląska oraz 6 zespołów z Wrocławia.
W rozgrywkach piłkarskich wzięło udział około 140 zawodników, i kibicowało im około 150 kibiców. Gośćmi oficjalnymi w tym roku byli dyrektor Andrzej Mańkowski Dyrektor Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych z Urzędu Marszałkowskiego oraz Dominik Golema Z-ca Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego.
Turniej sędziowali : Jakub Gawryś oraz Grzegorz Bartczak przy koordynacji Marcina Mroza którzy poprowadzili w sumie 88 meczy.

Najlepszymi kibicami w tym roku okazała się ekipa z WTZ Ostoja przy ul. Litomskiej która przygotowała nawet zespół Cheerleaderek.
Najlepszym Zawodnikiem turnieju specjalne tajne jury wyróżniło Katarzynę Chojnacką z ŚDS Wałbrzych za zaangażowanie w grę, umiejętności i skuteczność oraz walkę ?fairplay".
W tym roku podczas cateringu daniem głównym był bigos wojskowy (czyli kwaśny).
A wszystko ładnie poprowadził i oprawił komentatorsko, po raz kolejny, Bartek Skrzyński.

Za PRAWDZIWIE sportowe emocje dziękujemy i do zobaczenia za rok!

images/turgol2012/turgol2012rel_1d.jpgimages/turgol2012/turgol2012rel_2d.jpgimages/turgol2012/turgol2012rel_3d.jpgimages/turgol2012/turgol2012rel_4d.jpgimages/turgol2012/turgol2012rel_5d.jpgimages/turgol2012/turgol2012rel_6d.jpg

 

RELACJA Z TURGOL
Dnia 28.09.2012r. na Pilczycach jak co roku odbył się organizowany przez Warsztat Terapii Zajęciowej ?OSTOJA" VI Turgol. Turgol są to zawody w piłkę nożną którą rozgrywają Warsztaty Terapii Zajęciowej pomiędzy sobą. Warsztaty ?Ostoja" czyli organizatorzy zaopatrzyli również wszystkich w jedzenie czyli catering. Byli tam również członkowie Rady Miasta. Rehabilitanci ?OSTOII" wręczali najlepszym uczestnikom zawodów puchary oraz nagrody. Były tam zawody w rzucaniu do celu i było można wygrać kubek, koszulkę, trąbkę i ołówek. Terapeuci częstowali nas smacznymi i ciepłymi pączkami oraz piciem, herbatą lub kawą. Był tam również ciepły i smaczny bigos który podawała nam nasza wspaniała terapeutka Pani Maria Rudnicka. Zawodnicy byli dopingowani przez cziriderki.

Patrycja Maluszczak

RELACJA Z TURGOLU
28.09.2012
Turgol to zawody w piłkę nożną pomiędzy drużynami z różnych ośrodków rehabilitacji z Dolnego Śląska. Były różne konkursy - rzucanie piłką do celu, najlepszy kibic. Można było wygrać różne nagrody, trąbki, ołówek, koszulki i kubek. Było jedzenie i picie ? kawa herbata, bigos. Dużo emocji i śmiechu.

Anna Łakoma

Czym jest CTR?

Artyści Codzienności

Wesprzyj nas

Bezpieczne WTZ

projekt oynakowanie COVID Ostoja Wrocław

Program zintegrowanych działań zdrowotnych

Należymy do

logo pfzw2Dolnośląska Rada ds. Młodzieży

sieć MPD

WSON