poniedziałek, styczeń 21, 2019
Text Size

Fabryka św. Mikołaja Ostoja czek

Czek na 220 084,84 zł dostało w czwartek Dolnośląskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Porażeniem Mózgowym "Ostoja" od Fabryki św. Mikołaja.

 

- Takiego wsparcia nigdy nie dostaliśmy, a działamy już 21 lat. Dziękuję w imieniu naszych wychowanków i ich rodzin. Sprawiliście nam i im wszystkim ogromną radość - mówiła prezes stowarzyszenia Małgorzata Gorący.

Fabryka św. Mikołaja to akcja charytatywna dziennikarzy i wydawnictwa wrocławskiej "Gazety Wyborczej" oraz zaangażowanych w nią osób: wolontariuszy i sponsorów. W tym roku w Fabryce padł rekord. Zebraliśmy blisko 300 tys. zł. Za te pieniądze wolontariusze przygotowali i rozdali paczki dla tysiąca najuboższych dzieci z Wrocławia i okolic, wskazanych przez szkolnych pedagogów.

Oprócz przygotowania paczek Fabryka postanowiła wesprzeć budowę pierwszego we Wrocławiu ogrodu sensorycznego, miejsca służącego do terapii i rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych stowarzyszenia Ostoja przy ul. Górnickiego 37. - Prace rozpoczną się wiosną. Jesienią zaprosimy do ogrodu - deklarowała Małgorzata Gorący.

Pełny tekst na stronie WWW Gazety Wyborczej.

images/fundacjaAgora_1d.jpgimages/fundacjaAgora_2d.jpgimages/fundacjaAgora_3d.jpgimages/fundacjaAgora_4d.jpgimages/fundacjaAgora_5d.jpgimages/fundacjaAgora_6d.jpgimages/fundacjaAgora_7d.jpgimages/fundacjaAgora_8d.jpgimages/fundacjaAgora_9d.jpgimages/fundacjaAgora_10d.jpgimages/fundacjaAgora_11d.jpgimages/fundacjaAgora_12d.jpgimages/fundacjaAgora_13d.jpgimages/fundacjaAgora_14d.jpgimages/fundacjaAgora_15d.jpgimages/fundacjaAgora_16d.jpgimages/fundacjaAgora_17d.jpgimages/fundacjaAgora_18d.jpgimages/fundacjaAgora_19d.jpgimages/fundacjaAgora_20d.jpgimages/fundacjaAgora_21d.jpgimages/fundacjaAgora_22d.jpgimages/fundacjaAgora_23d.jpgimages/fundacjaAgora_24d.jpgimages/fundacjaAgora_25d.jpgimages/fundacjaAgora_26d.jpgimages/fundacjaAgora_27d.jpg

Możecie łatwo rozliczyć PIT i przekazać 1% dla OSTOI

1% dla OPP

Wolne miejsca w Warsztacie Terapii Zajęciowej we Wrocławiu

WTZ Ostoja Wrocław

Trener pracy

Liczby mówią same

Należymy do

logo pfzw2Dolnośląska Rada ds. Młodzieży

sieć MPD

WSON

Wspierają nas

AleEvent AmRest Cargill Browary Dolnośląskie Piast dekoral

Dolnośląska Akademia Rozwoju Fabryka Świętego Mikołaja FaniMani FMC logo Fundacja Agory

Fundacja KGHM Polska Miedź S.A.Fundacja Mode Fundacja Rosa HASCO-LEK Kino Nowe Horyzonty KOGENERACJA

Media Markt Nokia Wrocław PON-PRAN PROFIT Development Smilleboy Smilleboy

T-MOBILE Targpiast TAXI Serc Wyborcza XEOS