Text Size

27 lat Ostoja Wrocław

EUSE LOGO

W dniach 27- 29.05.2019 r. odbyła się 13 Konferencja Europejskiej Unii Zatrudnienia Wspomaganego poświęcona aktualnej sytuacji realizacji zatrudnienia wspomaganego w Europie i na świecie.

Konferencja Europejskiej Unii Zatrudnienia Wspomaganego, organizowana w 25 rocznicę działalności EUSE jest najważniejszym wydarzeniem dla środowisk związanych z aktywizacją zawodową osób z niepełnosprawnością z krajów Europy i świata, które realizują usługi zatrudnienia wspomaganego.

Dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Instytutu Wolności po raz pierwszy w tak doniosłym i ważnym dla środowiska wydarzeniu mogli uczestniczyć przedstawiciele Polskiej Federacji Zatrudnienia Wspomaganego.

Przewodnim tematem konferencji była transakcje na rzecz zatrudnienia wspomaganego w Europie, której celem jest umożliwienie osobom z niepełnosprawnością zwiększenie możliwości na rynku pracy dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i najlepszym praktykom.

Główne obszary tematyczne poruszane podczas konferencji skupiały się wokół tworzenia polityk oraz nowych rozwiązań w zakresie zatrudnienia wspomaganego, dyskusji na temat dostarczenia wsparcia jakościowego z pytaniem - czy i gdzie ono działa. Ważnym punktem w programie było przedstawienie dobrych praktyk w zakresie tranzycji - planowania kariery już na etapie edukacji na drodze do zatrudnienia. Kolejnym obszarem tematycznym - bardzo ważnym w kontekście rozwoju usługi były możliwości wykorzystania nowych technologii w zatrudnieniu wspomaganym.

Główni prelegenci i spotkania networkingowe były na najwyższym poziomie z dużym zaangażowaniem na rzecz zatrudnienia wspomaganego i pragmatycznych zmian dla wszystkich uczestników i uczestniczek, którzy przyjeżdżają z całej Europy i świata: co najmniej 40 różnych narodowości!

Sikko Bakker, Przewodniczący NVS Support (organizacji członkowskiej EUSE z Holandii) we współpracy z Luc Henau, Prezydentem EUSE przywitali wszystkich zgromadzonych w dniu rejestracji. Luc Henau otworzył oficjalnie konferencje inspirujących i motywującym przemówieniem.

Konferencja była dla przedstawicieli Polskiej Federacji Zatrudnienia Wspomaganego (PFZW) okazją do wymiany doświadczeń, pomiędzy międzynarodowymi ekspertami z Europy i całego świata, w zakresie realizacji zatrudnienia wspomaganego, jego rozwoju i przemian. Ponad 600 uczestników konferencji miało możliwość dzielenia się dobrymi praktykami i zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami zapewniającymi osobom z niepełnosprawności warunków do samodzielnego i niezależnego życia, w tym podjęcia pracy na wybranym przez siebie stanowisku pracy, w przyjaznym środowisku z możliwością rozwoju.

Udział w konferencji wzmocnił naszą międzynarodową pozycję, stworzył możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie wdrażania usług zatrudnienia wspomaganego, kreowania polityki, procesu tranzycji oraz przyszłość rozwoju zatrudnienia wspomaganego w Europie i na świecie. Nawiązaliśmy bezpośrednie kontakty z przedstawicielami organizacji z wielu krajów uczestniczących w wydarzeniu m.in. ze Słowenii, Australii, Kanady, Stanów Zjednoczonych Wielkiej Brytanii, Holandii, Norwegii oraz Belgii.

To była niezapomniana konferencja, pełna wrażeń, pozytywnej energii o dużej wartości merytorycznej.

Fotorelacja wkrótce.

Maszyniści Dźwięku "Tu i teraz" próba

Przedstawienie "Rzepka"

Gala 25 lecia Stowarzyszenia

25 lat Stowarzyszenia "OSTOJA" w obiektywie Ostoja TV


Nasze Spektakle

Spektakl k(Raj) jest realizowany przez TIFF CENTER z udziałem uczestników związanych ze Stowarzyszeniem OSTOJA


15 lat "Trenera"

Czym jest miłość?

Program zintegrowanych działań zdrowotnych

Możesz nam pomóc

1% podziękowanie

1% podziękowanie

Liczby mówią same

Trener pracy

Należymy do

logo pfzw2Dolnośląska Rada ds. Młodzieży

sieć MPD

WSON

Słuchajcie naszych podcastów

Najbliższe wydarzenia

No events

Wspierają nas

AleEvent AmRest Cargill Browary Dolnośląskie Piast dekoralDolnośląska Akademia Rozwoju

Fabryka Świętego Mikołaja FaniMani FMC logo Fundacja AgoryHASCO-LEKFundacja KGHM Polska Miedź S.A.

Fundacja Rosa Kino Nowe Horyzonty KOGENERACJA Media Markt Fundacja Mode

Nokia Wrocław PON-PRAN PROFIT Development Smilleboy Smilleboy T-MOBILE

Targpiast TAXI Serc TIFF Center Wichot Transport Wyborcza XEOS