niedziela, grudzień 16, 2018
Text Size

20-lecie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego we Wrocławiu

Obchody 20-lecia Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego we Wrocławiu prowadzonego przez Stowarzyszenie „OSTOJA” uwieńczyło Jubileuszowe Seminarium w dniu 27 listopada 2017 roku w Sali Rady Miejskiej Wrocławia.


W ramach Seminarium przedstawiono rozwój i osiągnięcia placówki jako dobrej praktyki współpracy samorządu i organizacji pozarządowej. W Seminarium wzięli udział przedstawiciele rodzin osób z niepełnosprawnością, specjalistów pracujących z osobami z niepełnosprawnością, organizacji pozarządowych (z Dolnego Śląska, Warszawy i Krakowa), przedstawiciele instytucji samorządowych i rządowych, parlamentarzystów a także Rzecznik Praw Dziecka.

Seminarium stało się miejscem debaty o rozwiązaniach służących wsparciu dla dorosłych osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin. Postulowano konieczność nowych rozwiązań i potrzebę zmian w już istniejących. Rekomendowano m. in. potrzebę tworzenia specjalistycznych środowiskowych domów samopomocy, które zapewniałyby możliwość kontynuacji różnorodnych form wsparcia dla takich osób po ukończeniu przez nich 25 roku życia oraz wsparcia ich rodzin. Seminarium, jak przystało na Jubileusz, zakończono przy okolicznościowym torcie.

W imieniu organizatorów Seminarium – Stowarzyszenia „OSTOJA” na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami oraz Wrocławskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych składamy serdeczne podziękowania wszystkim Uczestnikom spotkania z zaproszeniem do dalszej współpracy w poszukiwaniu rozwiązań w zakresie tworzenia systemu efektywnego, kompleksowego wsparcia rodzin z osobami z głęboką, sprzężoną niepełnosprawnością.

Dziękujemy także wszystkim osobom zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia (Radzie Miejskiej Wrocławia za użyczenie sali, p. Jackowi Ossowskiemu - Przewodniczącemu Rady Miejskiej za udział oraz p. Bartłomiejowi Skrzyńskiemu - Rzecznikowi Miasta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych za prowadzenie Seminarium.

images/27112017_01d.jpgimages/27112017_02d.jpgimages/27112017_03d.jpgimages/27112017_04d.jpgimages/27112017_05d.jpgimages/27112017_06d.jpgimages/27112017_07d.jpgimages/27112017_08d.jpg

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

1% Państwa podatku to dla naszych Podopiecznych więcej % szans na rehabilitację, terapię i edukację

Gala 25 lecia Stowarzyszenia

25 lat Stowarzyszenia "OSTOJA" w obiektywie Ostoja TV

Łazy 2018


Nasze Spektakle


Przekaż 1 procent

Twój 1 procent

15 lat "Trenera"

Czym jest miłość?

Wolne miejsca w Warsztacie Terapii Zajęciowej we Wrocławiu

WTZ Ostoja Wrocław

Trener pracy

Liczby mówią same

Należymy do

logo pfzw2Dolnośląska Rada ds. Młodzieży

sieć MPD

WSON

1% dla OPP

Wspierają nas

AleEvent AmRest Cargill Browary Dolnośląskie Piast dekoral

Dolnośląska Akademia Rozwoju Fabryka Świętego Mikołaja FaniMani FMC logo Fundacja Agory

Fundacja KGHM Polska Miedź S.A.Fundacja Mode Fundacja Rosa HASCO-LEK Kino Nowe Horyzonty KOGENERACJA

Media Markt Nokia Wrocław PON-PRAN PROFIT Development Smilleboy Smilleboy

T-MOBILE Targpiast TAXI Serc Wyborcza XEOS